Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - 01. jaanuarist on tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonis ( vorm TSD ) küsimused seotud isikutega sooritatud tehingute ning nimetatud tehingutest tulenevate kohustuste kohta. Mida see peab seal näitama.? Ma ju deklareerin töötasult makstud, või dividendidelt makstud makse ja erisoodustusmakse. Kuidas siia puutuvad seotud osapooled?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

01. jaanuarist on tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonis ( vorm TSD ) küsimused seotud isikutega sooritatud tehingute ning nimetatud tehingutest tulenevate kohustuste kohta. Mida see peab seal näitama.? Ma ju deklareerin töötasult makstud, või dividendidelt makstud makse ja erisoodustusmakse. Kuidas siia puutuvad seotud osapooled?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.02.2007 15:53 (1809 korda)
TSD alguses olevad 3 küsimust on vajalikud tulumaksuseaduse § 50 lg 4 rakendamiseks, st kui on tehtud tehinguid seotud isikutega ning kohaldub TuMS § 50 lg 4. Seega, kui esimeses küsimuses soovitakse teada, kas on tehtud tehinguid seotud isikutega, siis sellisel juhul kui tehinguteks on palga maksmine või erisoodustuse tegemine oma töötajale, siis on esimese küsimuse vastus „ei“. Asi on selles, et palk on maksustatav alati TuMS § 13 alusel ning sellelt peetakse tulumaks kinni TuMS § 41 alusel, erisoodustuse puhul tekib aga alati maksukohustus TuMS § 48 alusel. Seega, kui näiteks töötajale anda laenu 0% intressiga, siis ei ole mitte kunagi võimalik rakendada § 50 lg 4, kuna sellisel juhul toimub maksustamine juba § 48 alusel.
Vt ka EML selgitustaotlust rahandusministrile.
Vt ka juhiseid MTA veebilehel: http://www.emta.ee/?id=4770


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo