Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Kui alles alustav ettevõte hakkab osutama konsultatsiooniteenuseid Rootsis, on see 0% maksumäär, kas siis käibemaksukohustuslasena ei pea ennast registreerima? Mismoodi see käibearvestus nüüd siis käib?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui alles alustav ettevõte hakkab osutama konsultatsiooniteenuseid Rootsis, on see 0% maksumäär, kas siis käibemaksukohustuslasena ei pea ennast registreerima? Mismoodi see käibearvestus nüüd siis käib?
Küsis ja vastas Maksumaksja 08.02.2007 15:46 (1866 korda)
Kui teie käive koosneb ainult 0% määraga käibest, siis teil ei ole kohustust ennast käibemaksukohustuslasena registreerida (KMS § 19 lg 1). Kui tekib ka muud käivet, siis loetakse 0% määras 250 tuhande krooni piirmäära sisse. Kui teil on Eestis kulusid, millelt saaks sisendkäibemaksu maha arvata, siis on kasulik isik vabatahtlikult registreerida. Kui teil on kulud Rootsis, siis pigem tuleks registreerida ettevõtja hoopis seal käibemaksukohustuslaseks.

Niikaua, kui isik ei ole käibemaksukohustuslane, ei ole vaja arvetel viidata 0% määrale ega lisada pöördmaksustamise viiteid. Märgite lihtsalt, et tegemist ei ole käibemaksukohustuslasega. Pärast registreerimist peate hakkama arvetele märkima arve saaja käibemaksuregistrikoode ja pöördmaksustamise viiteid.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo