Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eestis asuv km kohuslasest firma esitas meie firmale arve rahvusvahelise kullerteenuse kohta(kauba transport rootsi). Käibemaks meile esitatud arve peal on 0%. Kuidas pean seda tehingut käibedeklaratsioonil kajastama?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eestis asuv km kohuslasest firma esitas meie firmale arve rahvusvahelise kullerteenuse kohta(kauba transport rootsi). Käibemaks meile esitatud arve peal on 0%. Kuidas pean seda tehingut käibedeklaratsioonil kajastama?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.01.2007 14:04 (2155 korda)
Tegelikult peaks arvel olema käibemaks 18%, sest teenuse saaja on Eesti käibemaksukohustuslane ja veoteenuse alguse koht on Eesti. Põhimõte tuleneb ühise käibemaksusüsteemi direktiivi 2006/112/EÜ artiklist 47. Viidatud sätte kohaselt on ühendusesisese kaubaveoteenuse osutamise kohaks veo lähtekoht. Kui aga teenuse saaja oleks registreeritud muus liikmesriigis käibemaksukohustuslasena kui veo alguskoha riigis, siis oleks teenuse osutamise kohaks teenuse saaja käibemaksukohustuslasena registreerinud riik.
Käibemaksuseaduses on sama põhimõte kirjas § 10 lg 2 p 12.
Arve tuleks seega esmalt lasta ringi teha ning kajastada deklaratsioonil real 5.
Kui arvet siiski ringi ei tehta, siis pöördmaksustamise kohustust teenuse saajal ei ole. Segadus võib olla põhjustatud sellest, et kuni 01.01.2006 sätestas KMS § 15 lg 4 p 5 rahvusvahelise kullerposti teenusele 0% käibemaksumäära, kuid alates 01.01.2006 maksustatakse seda kaubaveo sätete alusel.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo