Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti km kohustuslane A osutab remont-ehitusteenust teisele Eesti km kohustuslasele B, nimelt remonditakse kruiisilaeva,mis asub Bahaama sadamas. Laev sõidab Singapuri lipu all. Firma B on lepingu sõlminud Soome riigi firmaga,kes on peatöövõtja.<br />Minu küsimused on: 1. kas firma A on kohustatud tedma, kes on peatöövõtja? <br />2.Millise km määraga tuleks koostada firmal A arve teostatud tööde kohta firmale B (Firma B on registreeritud ainult Eesti km kohustuslaseks)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti km kohustuslane A osutab remont-ehitusteenust teisele Eesti km kohustuslasele B, nimelt remonditakse kruiisilaeva,mis asub Bahaama sadamas. Laev sõidab Singapuri lipu all. Firma B on lepingu sõlminud Soome riigi firmaga,kes on peatöövõtja.
Minu küsimused on: 1. kas firma A on kohustatud tedma, kes on peatöövõtja?
2.Millise km määraga tuleks koostada firmal A arve teostatud tööde kohta firmale B (Firma B on registreeritud ainult Eesti km kohustuslaseks)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas Administraator 18.11.2006 19:04 (2476 korda)
Rahvusvahelistes vetes sõitva merelaeva remontimine maksustatakse 0% määras sõltumata teenuse saaja isikust ja töö tegemise kohast (KMS § 15 lg 4 p 6). Sellest tulenevalt ei ole erinevalt paljudest muudest 0% rakendamise juhtudest teile kui teenuse osutajal vaja kontrollida tellija isiku staatust ega lisada arvele viiteid pöördmaksustamise kohta. Piisab vaid viitest KMS § 15 lg 4 punktile 6.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo