Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Ettevõtlusega mitteseotud kulud - Vastavalt TMS § 51 lg 4 järgi tuleb avansside jääki kuu lõpus maksustada, kui see ületab 50 % eelneval kuul sotsmaksuga maksustatud väljamaksete summat. Aga mil moel seda arvestust pidada kui MTÜ-l ei ole ühtegi väljamakset ega töötajat? Inimesed teevad seda omal vabal tahtel ja tasustamata.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Vastavalt TMS § 51 lg 4 järgi tuleb avansside jääki kuu lõpus maksustada, kui see ületab 50 % eelneval kuul sotsmaksuga maksustatud väljamaksete summat. Aga mil moel seda arvestust pidada kui MTÜ-l ei ole ühtegi väljamakset ega töötajat? Inimesed teevad seda omal vabal tahtel ja tasustamata.
Küsis ja vastas Maksumaksja 16.11.2006 17:19 (1977 korda)
Siis maksustatakse kõik seotud füüsilistele väljamakstud laenud, avansid jne. Pärast tagastamist saab tulumaksu jälle tagasi küsida. Soovitame jälgida, et kuu lõpuks oleks avansid tagastatud või tasaarvestatud. EML on ka esitanud ettepanuid, et viidatud säte ei ole praegusel ajal enam vajalik ja tuleks tühistada kui ebamõistlik piirang.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo