Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - 5% ja 9% maksumäär - 01.01.07 muutub KMS § 15 lõige 2 punkt 2, kus meditsiiniseadmed arvatakse 5% maksumäärast välja ja kehtestatakse 18% maksumäär. Küsimus selline, et kas 2006 aastal 5% soetatud med.seadmed, mis realiseeritakse 2007 aastal maksustatakse 18% või see ei puutu üldse asjasse, et nad on soetatud ühendusesiseselt 5%?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

01.01.07 muutub KMS § 15 lõige 2 punkt 2, kus meditsiiniseadmed arvatakse 5% maksumäärast välja ja kehtestatakse 18% maksumäär. Küsimus selline, et kas 2006 aastal 5% soetatud med.seadmed, mis realiseeritakse 2007 aastal maksustatakse 18% või see ei puutu üldse asjasse, et nad on soetatud ühendusesiseselt 5%?
Küsis ja vastas Maksumaksja 18.10.2006 12:59 (1533 korda)
Kauba soetamise aeg ei mõjuta maksustamist. Kohaldatakse seda maksumäära, mis kehtib käibe toimumise ajal. Käive saab tekkida kas kauba üleandmisel ostjale või kauba eest ettemaksu saamisel. Seega, kui te soovite kauba müügil rakendada veel 5%-list maksumäära, siis on teil kaks võimalust: kas anda kaup ostjale üle ja väljastada arve enne 2006. aasta lõppu või paluda ostjal ettemaksu sooritamist enne aasta lõppu.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo