Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Ettevõtlusega mitteseotud kulud - Firma on registreeritud omaniku maja aadressile ja väikese toa ühes nurgas asub firma raamatupidamise pidamine ehk siis laud, tool, riiulid jms. stuff. Kulusid maksab omanik ise, neid firma ei kompenseeri (neid lihtsalt 3 ruutmeetri peale pole nagu mõttekas arvestada, maja kasut. pind 105 ruutu). Nüüd tahame tuba ringi teha, vana laua välja vahetada (eelmised asjad on omaniku omad), mõned riiulid juurde panna. Kas võib ilma makse maksmata need uued kontori inventarid kuludesse kanda?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firma on registreeritud omaniku maja aadressile ja väikese toa ühes nurgas asub firma raamatupidamise pidamine ehk siis laud, tool, riiulid jms. stuff. Kulusid maksab omanik ise, neid firma ei kompenseeri (neid lihtsalt 3 ruutmeetri peale pole nagu mõttekas arvestada, maja kasut. pind 105 ruutu). Nüüd tahame tuba ringi teha, vana laua välja vahetada (eelmised asjad on omaniku omad), mõned riiulid juurde panna. Kas võib ilma makse maksmata need uued kontori inventarid kuludesse kanda?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.09.2006 11:21 (2025 korda)
Juhul, kui ettevõtja soetab ettevõtluses kasutamiseks kaupu või teenuseid, siis võib ta nendelt makstud sisendkäibemaksu oma maksukohustusest maha arvata, samuti ei tekita sellised kulud tulumaksukohustust. See, et ruum ise on ettevõtja osaniku oma ning et kasutuskulusid ettevõtjal ei teki, ei ole oluline. Mõistlik oleks ruumi omaniku ning ettevõtja vahel sõlmida kasutusleping (kas siis tasuta kasutamise või üürileping, vt võlaõigusseaduse § 389 jj ning 271 jj).
Vt vastuseid sarnastes küsimustes:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=341
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=334


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo