Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Kui Eesti maksumaksjale osutas teenuse Kanada firma (käibe tekkimise kohaks võib lugeda Eestit), kuidas siis peaks see Eesti firma arvestama ja deklareerima käibemaksu (kas 18% ja pöördmaksuna s.t samal kuul käibelt ja sisendk/maks)?<br />Arvel puuduvad andmed tarnijafirma maksukohusluse suhtes.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui Eesti maksumaksjale osutas teenuse Kanada firma (käibe tekkimise kohaks võib lugeda Eestit), kuidas siis peaks see Eesti firma arvestama ja deklareerima käibemaksu (kas 18% ja pöördmaksuna s.t samal kuul käibelt ja sisendk/maks)?
Arvel puuduvad andmed tarnijafirma maksukohusluse suhtes.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 25.09.2006 12:29 (1802 korda)
Käibemaksuseaduse § 3 lg 4 p-d 2 ja 5 sätestavad maksukohustuslase üldise kohustuse käivete pöördmaksustamiseks, kui käibe tekkimise koht on Eesti, kauba võõrandaja või teenuse osutaja on välisriigi ettevõtlusega tegelev isik ning ta ei ole Eestis maksukohustuslasena registreeritud ja tal ei ole siin püsivat tegevuskohta, mille kaudu ta tegutseks.
Seega, kui Eesti käibemaksukohustuslane soetas teenuse Kanada ettevõtjalt, teenuse käibe tekkimise koht on Eesti ning täidetud on ka teised viidatud tingimused, siis on teenuse saajal pöördmaksustamise kohustus. Teenuse saaja lisab teenuse hinna deklaratsioonil lahtris 1 muule käibele, real 5 deklareeritakse sisendkäibemaksu summa (ise tuleb arvutada) ja real 7 teenuse hind.
Eesti seadus ei saa nõuda, et Kanada ettevõtja peaks teadma midagi Eesti maksukohustusest ja arvele selle kohta midagi märkida. Arvete vormistamise ja viidete nõuded on ühtlustatud Euroopa Liidus.
Soovitan Teil igaks juhuks kontrollida, kas käibe tekkimise koht on ikka Eesti, sest § 3 lg 4 p 5 eeldab, et KMS § 10 lg 1-4 alusel oleks käibe tekkimise koht siin. Juhul, kui nende sätete järgi Eestis maksukohustust ei teki (st käibe tekkimise koht ei ole Eesti), siis ei toimu ka pöördmaksustamist.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo