Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Tööandja - Kui Eesti ettevõtte juhatuse liige on mitteresident (Leedu), töö tegemise koht Eesti, aga peale selle saab juhatuse liikme tasu ka Leedu ettevõttes, siis kuidas toimub maksustamine Eestis makstud tasult.<br />Pean just silmas Euroopa Nõukogu määrust 1408/71 artikkel 13, et rakendub ühe liikmesriigi sotsiaalkindlustusskeem.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui Eesti ettevõtte juhatuse liige on mitteresident (Leedu), töö tegemise koht Eesti, aga peale selle saab juhatuse liikme tasu ka Leedu ettevõttes, siis kuidas toimub maksustamine Eestis makstud tasult.
Pean just silmas Euroopa Nõukogu määrust 1408/71 artikkel 13, et rakendub ühe liikmesriigi sotsiaalkindlustusskeem.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 12.09.2006 18:19 (2484 korda)
Euroopa Nõukogu Määruse 1408/71 sätestab tõepoolest Euroopa Liidu siseselt sotsiaalkindlustussüsteemide rakendamise alused. Üldpõhimõtte kohaselt on töötaja kindlustajariigiks tema töökohariik. Isikul on alati üks kindlustajariik. Sellega välistatakse olukord, et inimese suhtes kehtiksid korraga mitme liikmesriigi seadused ja tal tuleks ka sotsiaalkindlustusmakseid tasuda mitmes riigis. Kui praegusel juhul on töötajal elukoht Leedus, kuid töökoht nii Eestis kui ka Leedus, siis peab sotsiaalkindlustusmakseid maksma Leedus. Soovitan pöörduda täpsemate juhiste saamiseks Sotsiaalkindlustusameti poole.
Sotsiaalmaksu tasumise kohta saab infot ka siit: http://www.ensib.ee/frame_euro.html; http://www.emta.ee/failid/mitteresident_sotsiaalmaks.pdf


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo