Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Seoses Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega nr 60, 26.6.6 on alates 01.09.06 kauba ja teenuste hinna ümberarvestamisel aluseks euro Eesti Panga ametlik vahetuskurss (15,6466)<br />Ettevõte osutab valuutavahetusteenust. Kas ka euro ostu-müügitehingu korral tuleb rakendada ametliku vahetuskurssi?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Seoses Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega nr 60, 26.6.6 on alates 01.09.06 kauba ja teenuste hinna ümberarvestamisel aluseks euro Eesti Panga ametlik vahetuskurss (15,6466)
Ettevõte osutab valuutavahetusteenust. Kas ka euro ostu-müügitehingu korral tuleb rakendada ametliku vahetuskurssi?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.08.2006 12:07 (1478 korda)
Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus reguleerib olukorda, kus hinnad avaldatakse 2 vääringus. Määruse § 1 kohaselt kohaldatakse määrust kõigi tarbijale pakutavate või müüdavate kaupade ja teenuste hinna avaldamisele, kui muu õigusaktiga ei ole reguleeritud teisiti. Nt kui soovitakse poes näidata piima hinda nii EEK-ides kui ka eurodes. Sel juhul tuleb hind ümber arvestada lähtudes EP ametlikust vahetuskursist.
Määruse eesmärgiks ei ole aga kindlaks määrata, millise kursiga te võite eurot osta või müüa. Hind tuleks lihtsalt ametliku kursi (15,6466) järgi näidata.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo