Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Juhatuse liige annab ettevõttele laenu intressiga. Kui nüüd laen tagastatakse ja makstakse välja ka intressid, siis tuleb ju intresside väljamakselt pidada kinni tulumaks? St kontole kantakse intresse 20% tulumaksu võrra vähem? Väljamakse kuul tuleb see ka deklareerida TSD'l?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Juhatuse liige annab ettevõttele laenu intressiga. Kui nüüd laen tagastatakse ja makstakse välja ka intressid, siis tuleb ju intresside väljamakselt pidada kinni tulumaks? St kontole kantakse intresse 20% tulumaksu võrra vähem? Väljamakse kuul tuleb see ka deklareerida TSD'l?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 27.04.2020 09:36 (63 korda)
Jah, tulumaks peetakse kinni ja deklareeritakse TSD lisal 1 (residendist füüsilise isiku puhul) väljamakse liigi (lahter 1020) koodiga 54. Üle kantakse netosumma.

Tulumaksuseaduse § 17 lg 1 kohaselt on intress füüsilise isiku maksustatav tulu. TuMS § 41 p 4 kohaselt peab tulumaksu kinnipidaja intressilt tulumaksu kinni pidama ja MTA-le väljamakse tegemisele järgneva kuu 10. kuupäevaks üle kandma (TuMS § 40 lg 4). Samaks kuupäevaks tuleb selle kohta esitada ka TSD lisa 1 (TuMS § 40 lg 5). Tulumaksu kinnipidajaks on muuhulgas TuMS § 40 lg 1 kohaselt ka residendist juriidiline isik, kes teeb füüsilisele isikule maksustatava väljamakse.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo