Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Norra firma osutab teenust Eesti firmale, mõlemad on käibemaksukohuslased, kuidas kajastada saadud teenust käibemaksu deklaratsioonil?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Norra firma osutab teenust Eesti firmale, mõlemad on käibemaksukohuslased, kuidas kajastada saadud teenust käibemaksu deklaratsioonil?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.04.2020 11:25 (133 korda)
Täpse vastuse andmiseks on vaja teada, millist teenust osutatakse. Sellest sõltub nimelt teenuse käibe tekkimise koht ja ka käibemaks. Näiteks kui Norras osutatakse Eesti äriühingule majutusteenust (hotelli arve), siis see teenus maksustatakse Norras (sealse majutusteenuse määraga), sest käibe tekkimise koht on seal. Eesti KMD-l tehingut ei deklareerita ja soovi korral on Eesti äriühingul õigus Norrast käibemaksu tagasi küsida.

Väga paljude muude teenuste puhul (mis ei lähe erandi alla ja alluvad B2B e business to business üldreeglile) aga toimub Norras 0% arve esitamine ja teenuse pöördmaksustamine Eestis. See tähendab, et käibemaksuseaduse § 10 kohaselt on käibe tekkimise koht Eestis. KMD-l kajastatakse tehing (käibemaksuta hind) real 1, toimub pöördmaksustamine, sisendkäibemaks arvatakse maha KMD real 5. Info jaoks täidetakse tehingu kohta ka KMD lahter 7.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo