Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Eesti kodanik töötab Inglismaal (töötamiseks UK resident) ja omas korterit Eestis, mis oli tema ainus elamiskoht siin. Inglismaal olles elas korteris edasi tema täisealine poeg ja Eestis puhkusel käies ka ta ise. Aasta tagasi korter müüdi, Inglismaal omale kuuluvat kinnisvara ei olnud. Kas korteri müük tuleks deklareerida ja tasuda tulumaks?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti kodanik töötab Inglismaal (töötamiseks UK resident) ja omas korterit Eestis, mis oli tema ainus elamiskoht siin. Inglismaal olles elas korteris edasi tema täisealine poeg ja Eestis puhkusel käies ka ta ise. Aasta tagasi korter müüdi, Inglismaal omale kuuluvat kinnisvara ei olnud. Kas korteri müük tuleks deklareerida ja tasuda tulumaks?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 30.03.2020 10:55 (70 korda)
Elukoha võõrandamise maksuvabastus kehtib nii Eesti residendile (§ 15 lg 5) kui ka mitteresidendile (§ 31 lg 1 p 4.1). Kui see on elukohana maksuvaba, siis seda ei deklareerita. Kui ta on UK resident, siis tuleb tal uurida, kas sealne maksusüsteem pakub talle samalaadset maksuvabastust või tuleb see maksustada või vähemasti deklareerida.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo