Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Kas kaks juriidilist isikut saavad rakendada kinnistu (hoonestamata kinnistu linnas, detailpl. olemas) ostul-müügil käibemaksuseaduse §41'(1) sätet?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas kaks juriidilist isikut saavad rakendada kinnistu (hoonestamata kinnistu linnas, detailpl. olemas) ostul-müügil käibemaksuseaduse §41'(1) sätet?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 02.03.2020 11:21 (29 korda)
Käibemaksuseaduse, KMS § 41.1 erisätet kinnisvaratehingute tegemisel saab kasutada käibemaksukohustuslane, kes võõrandab teisele käibemaksukohustuslasele kinnisasja, mille müügil saab rakendada optsiooniõigust (e vabatahtlikku käibemaksuga maksustamist). Kui käibemaksuga maksustamine on kohustuslik (nt kui müüakse linnakrunt, e ehitusmaa tiheasustusega alal), siis KMS § 41.1 rakendada ei saa.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo