Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Tööandja rendib üürileandjalt lisaks kontorile ka parkimiskohta parkimismajas. Parkimiskohta võivad kasutada ettevõtte töötajad. Kas sellise kulult on sisendkäibemaksu mahaarvamine lubatud ja kulu ettevõtlusega seotud?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Tööandja rendib üürileandjalt lisaks kontorile ka parkimiskohta parkimismajas. Parkimiskohta võivad kasutada ettevõtte töötajad. Kas sellise kulult on sisendkäibemaksu mahaarvamine lubatud ja kulu ettevõtlusega seotud?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 27.01.2020 17:05 (97 korda)
Kui parkimiskoha kasutamine on seotud maksustatava väljundkäibega, siis saab sisendkäibemaksu maha arvata.

Parkimiskoha kasutamise puhul võib olla vähemalt 3 erinevat lahendust.

Kui töötajad kasutavad seda üksnes või peamiselt isiklikes huvides, siis tekib selle tulemusel käibemaksuga maksustatav käive. Sõltuvalt sellest, kas töötaja maksab selle kinni (kas eraldi või peetakse palgast kinni) või mitte, tekib kas tavapärane käibemaksuga maksustatav käive või omatarve. Mõlemad on käibemaksuga maksustatavad ning tagavad sisendkäibemaksu mahaarvamise õiguse (mõlemad käibed on ettevõtluse raames tekkivad).

Kui aga parkimiskohti kasutatakse muul viisil ettevõtluses, siis nende kasutamisest ei pruugi käivet tekkida. Näiteks, kui teenuse osutamiseks on vaja sõiduki olemasolu, siis on ka parkimine sellega paratamatult seotud ning selline ettevõtja enda poolt parkimiskoha kasutamine käivet ei tekita. Samuti, kui need parkimiskohad oleksid ka klientide kasutusse antud, siis ei tekiks sellest käivet. Esiteks ei toimuks tasu eest teenuse osutamist ning teiseks oleks see vajalik põhiteenuse osutamiseks.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo