Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti ettevõte ostab USA ettevõttelt veebipõhist koolitusteenust. Kas peaksime pöördmaksustama?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõte ostab USA ettevõttelt veebipõhist koolitusteenust. Kas peaksime pöördmaksustama?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.10.2019 12:33 (51 korda)
Pöördmaksustamise kohustus tekib, kui Eesti ettevõtjale (eeldame, et ta on käibemaksukohustuslane või piiratud käibemaksukohustuslane) osutatakse teenust ettevõtlusega tegeleva välisriigi isiku poolt (kellel puudub siin püsiv tegevuskoht, mille kaudu seda teenust osutatakse) ning selle teenuse käibe tekkimise koht on Eesti (vt KMS § 3 lg 4 p 2 koos § 3 lg 5).

Elektroonilise teenuse (koolitusteenused, mille puhul õpetaja edastab kursuse sisu interneti või muu arvutivõrgu (kauglingi) kaudu) puhul oleks KMS § 10 lg 1 alusel käibe tekkimise koht Eesti ning teenus tuleks pöördmaksutada.

Teoreetiliselt võiks see olla ka maksuvaba teenus (KMS § 16 lg 1 p 6), mida ei pöördmaksustata, kuid see eeldab, et koolitusteenus vastab maksuvaba teenuse määratlusele.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo