Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Eesti ettevõte ostab internetist tarkvara õigused. Arve on koostatud Iirimaa firmalt aga tal on Eesti käibemaksukohustuslase number ja arvel kajastub 20% käibemaks. See käibemaks on ju tavakorras mahaarvatav?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõte ostab internetist tarkvara õigused. Arve on koostatud Iirimaa firmalt aga tal on Eesti käibemaksukohustuslase number ja arvel kajastub 20% käibemaks. See käibemaks on ju tavakorras mahaarvatav?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 21.08.2019 01:28 (71 korda)
Jah, mingit erisust ei ole. Kui arve väljastaja on siin käibemaksukohustuslane, siis saab arvel näidatud käibemaksu üldkorras (vt KMS § 29 lg 1, § 32 lg 1) maha arvata.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo