Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Küsimus väljarenditava kinnisvara parenduse kohta. Rentija näol on tegmist käibemaksukohustuslasest äriühinguga, kelle põhitegevusalaks on kinnisvara ost, müük, haldus ja rent. Kas põhimõte, et kui me suudame konkreetselt eristada maksustatava käibega kinnisvarobjektid ja nendele tehtavad kulutused ning maksuvabad objektid ja nendele tehtavad kulutused, kas sellisel juhul võib sisendkäibemaksu küsida tagasi kogu ulatuses maksustatava käibe saamiseks tehtavatelt kulutustelt? Maksuvabale käibele tehtavate kulutuste eest käibemaksu tagasi ei küsi. Ettevõttes tehtavatelt üldkuludelt arvutaks iga kuu lõpus sisendkäibemaksu maha proportsiooniga.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Küsimus väljarenditava kinnisvara parenduse kohta. Rentija näol on tegmist käibemaksukohustuslasest äriühinguga, kelle põhitegevusalaks on kinnisvara ost, müük, haldus ja rent. Kas põhimõte, et kui me suudame konkreetselt eristada maksustatava käibega kinnisvarobjektid ja nendele tehtavad kulutused ning maksuvabad objektid ja nendele tehtavad kulutused, kas sellisel juhul võib sisendkäibemaksu küsida tagasi kogu ulatuses maksustatava käibe saamiseks tehtavatelt kulutustelt? Maksuvabale käibele tehtavate kulutuste eest käibemaksu tagasi ei küsi. Ettevõttes tehtavatelt üldkuludelt arvutaks iga kuu lõpus sisendkäibemaksu maha proportsiooniga.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 30.07.2019 07:18 (355 korda)
Kui kasutatakse otsearvestuse ja proportsionaalse arvestuse segameetodit, siis nii tehaksegi.

Parenduste puhul, mis on kajastatavad põhivara (sh kinnisvarainvesteeringu) raamatupidamislikku väärtust, kohaldub 10-aastane sisendkäibemaksu korrigeerimise periood ning kui selgub, et seda hakatakse korrigeerimisperioodi vältel kasutama osaliselt või täielikult maksuvaba käibe tarbeks, siis tehakse vastavalt sisendkäibemaksu ümberarvestus 1/10 kaupa kuni korrigeerimisperiood läbi saab.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo