Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Juhatuse liige viibib 3 päeva Tartus (ettevõtte asukoht Tallinn). Ööbimise arvel on käibemaks. Kas käibemaksu võib maha arvata? KMS§ 30 (2) ütleb, et saab kui tegemist on töötajate majutamisega tegemist. Kas juhatuse liige läheb samuti selle mõiste alla?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Juhatuse liige viibib 3 päeva Tartus (ettevõtte asukoht Tallinn). Ööbimise arvel on käibemaks. Kas käibemaksu võib maha arvata? KMS§ 30 (2) ütleb, et saab kui tegemist on töötajate majutamisega tegemist. Kas juhatuse liige läheb samuti selle mõiste alla?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 08.04.2019 08:35 (38 korda)
Mõistet "töölähetus" kasutatakse nii käibemaksuseaduse § 30 lõikes 1 kui lõikes 2. Kui tõlgendada "töötajat" kitsalt töösuhte kaudu, siis ei kohaldu § 30 lg 1 toodud piirang ning puudub vajadus rakendada lõiget 2. Kui tõlgendada, et töötaja hõlmab ka juhatuse liiget, siis kohaldub lõige 2. Seega, mõlema tõlgenduse korral saab majutusteenuselt sisendkäibemaksu maha arvata (eeldusel et Tartus käik oli ettevõtlusega seotud). Asjaolu, et Eesti-sisesel lähetusel ei saa maksta päevaraha, ei puuduta sisendkäibemaksu mahaarvamist.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo