Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - ÄRIÕIGUS - Ettevõte alustas tegevust 2017. a ja varad müügiks valmivad 2019. a, mistõttu aastaaruandest nähtub, et ettevõtte omakapital ei vasta seadusest tulenevatele nõuetele. Osakapitali ei ole sisse makstud ning ettevõtteportaal annab märkuse - Kuna tegemist on osakapitali sissemakseta osaühinguga, siis võib antud olukord olla lubatud. Millisel juhul on see lubatud, et omakapital võib olla miinuses?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte alustas tegevust 2017. a ja varad müügiks valmivad 2019. a, mistõttu aastaaruandest nähtub, et ettevõtte omakapital ei vasta seadusest tulenevatele nõuetele. Osakapitali ei ole sisse makstud ning ettevõtteportaal annab märkuse - Kuna tegemist on osakapitali sissemakseta osaühinguga, siis võib antud olukord olla lubatud. Millisel juhul on see lubatud, et omakapital võib olla miinuses?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.02.2019 18:07 (205 korda)
Äriseadustik ei luba tegelikult netovara alla 2500 euro langemist, sellisel juhul tuleks koheselt võtta tarvitusele äriseadustiku §-s 176 sätestatud meetmed (osakapitali suuruse muutmine, kui võimalik; lõpetamine, ühinemine, jagunemine, ümberkujundamine; pankrotiavaldus).

Kui valmiv toodang varudena arvele võtta, siis kõigi eelduste kohaselt peaks netovara seis normaliseeruma. Arvele võtmise ja arvestuspõhimõtete kohta vt RTJ 4.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo