Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ühistule osutati teenust, ühistu on km kohustuslane aga teenus ei vastanud kokkulepitule ning lepiti kokku, et tasutakse siis kui puudused kõrvaldatakse. Siiani pole enam seda firmat näinud, töö tegi ära teine firma. Arve saamisel aga sai sisenkäibemaks tagasiküsitud. Kui nüüd seda summat ei maksta sellele firmale, samuti ei ole sealt ju võimalik saada kreeditarvet, kas peame sisendkäibemaksu korrigeerima (kui jah, siis kas nüüd kui kanname kohustuse tuludesse või minema tagasi 3a tagusesse aega) või on meil õigus kohustus kanda tuludesse ilma skm korrigeerimata?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ühistule osutati teenust, ühistu on km kohustuslane aga teenus ei vastanud kokkulepitule ning lepiti kokku, et tasutakse siis kui puudused kõrvaldatakse. Siiani pole enam seda firmat näinud, töö tegi ära teine firma. Arve saamisel aga sai sisenkäibemaks tagasiküsitud. Kui nüüd seda summat ei maksta sellele firmale, samuti ei ole sealt ju võimalik saada kreeditarvet, kas peame sisendkäibemaksu korrigeerima (kui jah, siis kas nüüd kui kanname kohustuse tuludesse või minema tagasi 3a tagusesse aega) või on meil õigus kohustus kanda tuludesse ilma skm korrigeerimata?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.01.2019 11:56 (129 korda)
Kui arve esitaja ei esita kreeditarvet (KMS § 29 lg 7), siis puudub teil kohustus sisendkäibemaksu korrigeerida sõltumata sellest, mis põhjusel jääb arve tasumata. Pärast aegumistähtaja möödumist (3 aastat) võite selle kohustuse täissummas (st koos käibemaksuga) kajastada oma tuluna. Sama reegel kehtib ka vastupidi - teile arve esitanud tehingupool pidi arvel näidatud käibemaksusumma riigile tasuma ning ei saa seda tagasi küsida põhjusel, et arvet pole tasutud.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo