Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ettevõttele kuulub uusehituses korter, mida soovitakse müüa (lisandub käibemaks). Ostja kannab raha notari deposiidi kontole ja notarilepingus on klausel, et raha kantakse müüja arvele peale ehitustööde lõppu (hiljemalt 2kuu pärast). Omand üle ei läinud. Mis hetkel tekib nüüd müüjal käive, kas siis kui raha notari kontolt laekub ettevõttele või on käive toimunud hetkel kui see laekus notari dep.kontole?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõttele kuulub uusehituses korter, mida soovitakse müüa (lisandub käibemaks). Ostja kannab raha notari deposiidi kontole ja notarilepingus on klausel, et raha kantakse müüja arvele peale ehitustööde lõppu (hiljemalt 2kuu pärast). Omand üle ei läinud. Mis hetkel tekib nüüd müüjal käive, kas siis kui raha notari kontolt laekub ettevõttele või on käive toimunud hetkel kui see laekus notari dep.kontole?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 14.11.2018 18:13 (385 korda)
Riigikohtu halduskolleegiumi lahendis asjas nr 3-3-1-51-14 punktis 13 selgitas kohus: „KMS § 11 lg 1 p 2 näeb ette, et käibe tekkimiseks on vaja kauba eest osaline või täielik makse laekumine. Kolleegiumi hinnangul saab makse laekumisena käibe tekkimise tähenduses mõista makse laekumist müüja näidatud kontole, mitte makse deponeerimist notarikontol.“


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo