Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Kui omavalitsus võõrandab maatüki, millel olemas detailplaneering ja mis on kasutatav tulevikus ärimaana, kas siis peame maksustama tehingu käibemaksuga (kui hind üle 40000)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui omavalitsus võõrandab maatüki, millel olemas detailplaneering ja mis on kasutatav tulevikus ärimaana, kas siis peame maksustama tehingu käibemaksuga (kui hind üle 40000)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.09.2018 09:13 (77 korda)
Jah, selline tehing võib kaasa tuua käibemaksukohustuse. Kui aga omavalitsus ei ole käibemaksukohustuslane, siis tuleb tähelepanu pöörata ka KMS sätetele, mis reguleerivad käibemaksukohustuslaseks registreerimist (vt KMS § 19).

(1) Kui isiku tehtavate käesoleva seaduse § 1 lõike 1 punktides 1 ja 3 nimetatud tehingute, välja arvatud põhivara võõrandamine ning Eesti isikule teostatav kaugmüük, maksustatav käive ületab kalendriaasta algusest arvates 40 000 eurot, tekib tal nimetatud suuruses käibe tekkimise päevast kohustus end maksukohustuslasena registreerida (edaspidi registreerimiskohustus). /../

Lõikest 1 saabki järeldada, et kui isik võõrandab põhivara (kinnisvara on raamatupidamises põhivara), siis sellest registreerimiskohustust ei teki.

Kui aga müüjaks on isik, kes juba on käibemaksukohustuslane, siis see tehing tuleb kohustuslikus korras käibemaksuga maksustada (KMS § 16 lg 2 p 3).

KMS kehtiva teksti leiate siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/124042018005?leiaKehtiv#para16


| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo