Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti km kohustuslane osutab transportteenust teisele Eesti km kohustuslasele, tuues kaupa:<br />1. Venemaalt Eestisse. Transport toimub suunal Eesti-Venemaa-Eesti. Kas arve esitatakse 0% km määraga ja viide KMS § 15 lg 4 p 10 on õigustatud? <br />2. Soomest Eestisse. Transport toimub Eesti-Soome-Eesti. Kas arve esitatakse 20% km määraga?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti km kohustuslane osutab transportteenust teisele Eesti km kohustuslasele, tuues kaupa:
1. Venemaalt Eestisse. Transport toimub suunal Eesti-Venemaa-Eesti. Kas arve esitatakse 0% km määraga ja viide KMS § 15 lg 4 p 10 on õigustatud?
2. Soomest Eestisse. Transport toimub Eesti-Soome-Eesti. Kas arve esitatakse 20% km määraga?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.09.2018 07:09 (129 korda)
1. Jah, nii on. Käibemaksuseaduse, KMS § 15 lg 4 p 10, millele viitate, selgitab, et sellise teenuse käibemaksumäär on 0%. Oluline on, et tegu oleks kauba importimiseks osutatava kaubaveoteenusega (pluss veo korraldamise teenus, veoga seotud kõrvalteenused) ning et teenuse kulu arvatakse imporditava kauba maksustatava väärtuse hulka. See, et teenust osutab üks Eesti äriühing teisele, ei ole 0% kasutamise takistus.

2. Jah, üldiselt tuleb selline teenus maksustada 20% määras. Erandiks on olukord, kui teenuse saaks paigutada KMS § 15 lg 4 p 8-10 loetelusse (impordiks, ekspordiks või transiidi käigus osutatav veoteenus). Kui Soome-Eesti suunal toimuv vedu on näiteks osa Soome-Venemaa veost, võiks 0% rakendamise alusena kõne alla KMS § 15 lg 4 p 8: välistransiidi tolliprotseduuril oleva kauba veoteenus, sellise kaubaveo korraldamise teenus ning sellise kaubaveoga seotud kõrvalteenused, kui see vedu moodustab osa veost, mis algab või lõpeb liiduvälises riigis.

KMS kehtiva teksti leiate siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/124042018005?leiaKehtiv#para15


| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo