Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Kas 01.01.2018 kehtima hakanud tulumaksu seaduse muudatus . mis ütleb, et tuleb maanteametis asutuse autodele teha märge kui kasutatakse ainult töösõitudeks hõlmab ka liisingu autosid. Praegu autod liisingufirma nimel. Kas peaksime vormistama enda nimele nii, et oleks märge maanteeametis tehtud meie nimelt, et saaksime kasutada liisingu autosid ainult töösõitudeks.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas 01.01.2018 kehtima hakanud tulumaksu seaduse muudatus . mis ütleb, et tuleb maanteametis asutuse autodele teha märge kui kasutatakse ainult töösõitudeks hõlmab ka liisingu autosid. Praegu autod liisingufirma nimel. Kas peaksime vormistama enda nimele nii, et oleks märge maanteeametis tehtud meie nimelt, et saaksime kasutada liisingu autosid ainult töösõitudeks.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.06.2018 05:44 (457 korda)
Jah, lepingu liik, mille alusel sõiduautot kasutatakse, ei ole oluline. Liisinguandja on tõenäoliselt vormistanud liisinguvõtja vastutavaks kasutajaks, kes saabki selle märke teha (keegi teine ei saa). Mõne lepingu puhul ei pruugi see muidugi nii olla, sest otseselt kohustust liisinguandjal liisinguvõtja vastutavaks kasutajaks märkimiseks ei ole. Sellisel juhul märget ei tehta, sest kasutusseandja jaoks on alati tegemist ettevõtlusega seotud kuluga, millelt erisoodustust ei teki ning käibemaksu saab 100% maha arvata, kuna kasutada andmist maksustatakse. Kindlasti on ka selliseid lepinguid, kus ka kasutusseandja peab märke tegema (nt kui mõnel kuul terve kuu vältel ei ole sõiduk tasu eest kasutusse antud ning võib tekkida ka erisoodustuse maksustamise võimalus).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo