Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Meile teeb arve Kitse Talu FIE (arvel ka nende reg. kood). Arvele on märgitud, et ülekanne teha Priit Kitse arvele (ka tema FIE, aga teise reg koodiga). Kas see on seaduslik (nimed muudetud)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Meile teeb arve Kitse Talu FIE (arvel ka nende reg. kood). Arvele on märgitud, et ülekanne teha Priit Kitse arvele (ka tema FIE, aga teise reg koodiga). Kas see on seaduslik (nimed muudetud)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 08.06.2018 10:40 (308 korda)
Kui FIE kasutab oma isikunimest erinevat ärinime, siis võib tema pangakonto olla kas isikunimega või ärinimega. See on tema enda valik.

Kui küsimus on selles, et arve palutakse tasuda hoopis teisele isikule, kes seda FIE ärinime ei kasuta, siis on tegemist nõude loovutamisega, mis on samuti seaduslik tehing. Kui nõude loovutamisest on võlgnikku teavitatud (seda on tehtud arvel, ei pea olema eraldi kirja), siis on võlgnikul õigus (ja kohustus) võlg tasuda teates märgitud isikule ning nõude loovutajal (arve väljastajal) ei ole õigust nõuda võla tasumist temale. Sel juhul võite selguse huvides ülekande tegemisel märkida, kelle väljastatud arvet te tasute.

Vt nõude loovutamise kohta täpsemalt võlaõigusseadusest (VÕS), § 164 - nõude loovutamine, § 168 - nõude loovutamise tõendid, kehtiv VÕS tekst Riigi Teatajas: https://www.riigiteataja.ee/akt/961235?leiaKehtiv#para164


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo