Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Palgad, lähetused, hüvitised - Kohaliku omavalitsue korralduse seaduses (KOKS) § 17 (3) öeldakse, et volikogul on õigus maksta oma liikmetele tasu ...<br />Mis on see tasu maksuseaduste mõistes. Kas tegu VÕS-lepinguga või töölepinguga või veel millegi kolmandaga.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kohaliku omavalitsue korralduse seaduses (KOKS) § 17 (3) öeldakse, et volikogul on õigus maksta oma liikmetele tasu ...
Mis on see tasu maksuseaduste mõistes. Kas tegu VÕS-lepinguga või töölepinguga või veel millegi kolmandaga.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 29.01.2018 06:21 (411 korda)
KOKS § 17 lõige 3 näeb ette, et tasu võib maksta volikogu tööst osavõtu eest ja hüvitust volikogu ülesannete täitmisel tehtud kulutuste eest esitatud dokumentide alusel.
See tasu on maksustatav peaaegu kõigi tööjõumaksudega (tulumaks, sotsiaalmaks, pensionikindlustus), välja arvatud töötuskindlustus. TSD lisas 1 deklareeritakse tasu väljamakse liigina 13 ("rahaline tasu, mida makstakse Vabariigi Presidendile, Riigikogu liikmele, Vabariigi Valitsuse liikmele, riigikontrolörile, õiguskantslerile, kohtunikule ja kohaliku omavalitsuse üksuse volikoguliikmele, mida maksustatakse tulu- ja sotsiaalmaksuga ning kogumispensioni maksega ja ei maksustata töötuskindlustusmaksega").

Vt TSD lisa 1 täitmise juhend: https://www.emta.ee/sites/default/files/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/maksudeklaratsioonid/tsd-esd-ja-toendid/2016/tsd_lisa_1_taitmise_juhend_.pdf

Volikogu ülesannete täitmisel tehtud kulutuste hüvitamine saab toimuda kuludokumentide alusel ja neid väljamakseid maksustada vaja ei ole.

Maksuameti kodulehel on selle teema kohta ka päris korralik juhend: https://www.emta.ee/et/ariklient/registreerimine-ettevotlus/kohalikule-omavalitsusele/kohaliku-omavalitsuse-uksuse-volikogu


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo