Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Mahaarvamised füüsilise isiku tulust - Kas alates 01.01.2018 võetakse enne tulumaksuga maksustamist brutopalgast maha ikka ka isiku töötuskindlustusmakse ja kogumispension või kuidas?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas alates 01.01.2018 võetakse enne tulumaksuga maksustamist brutopalgast maha ikka ka isiku töötuskindlustusmakse ja kogumispension või kuidas?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 11.12.2017 11:07 (586 korda)
Mahaarvamiste osas ei muutu midagi, üksnes maksuvaba tulu suurus ja selle arvestamise kord muutub. Töötuskindlustusmakse ja kohustuslik kogumispension arvestatakse maha nii nagu praegugi: Residendist füüsilisele isikule tehtud §-s 41 nimetatud väljamaksetest arvatakse enne kinnipeetava tulumaksu arvutamist maha väljamakselt kinnipeetud kohustusliku kogumispensioni makse ja kinni peetud töötuskindlustusmakse.

Kui küsimus oli selles, kas mahaarvamised mõjutavad maksuvaba tulu suurust või mitte, siis vastus on, et ei mõjuta. Mahaarvamisi tehakse maksustatavast tulust ja selle võrra väheneb tulumaksukohustus. Maksuvaba tulu suuruse arvestamisel lähtutakse aga brutotasust.

Kui on vaja ise summasid arvutada, siis soovitame eksimuste vältimiseks kasutada pigem veebis olevaid kalkulaatoreid. Nt https://tulumaks.ee/ või https://www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaator või mõnda muud.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo