Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Palun Teie arvamust kinnisvara käibemaksuga maksustamisel.<br />Firma ostis kinnivaraarendajalt korteri koos käibemaksuga,algul oli plaan seda korterit välja üürida kuid nüüd otsustas enne korteri reaalset kasutusele võttu maha müüa, mis tähendab,et müügihinnale tuleb lisada käibemaks. Kas ma saan õigesti aru,et ostu-<br />käibemaksu tagasi arvestada (tagasi küsida) ei saa (korter võetakse arvele koos ostukäibemaksuga)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Palun Teie arvamust kinnisvara käibemaksuga maksustamisel.
Firma ostis kinnivaraarendajalt korteri koos käibemaksuga,algul oli plaan seda korterit välja üürida kuid nüüd otsustas enne korteri reaalset kasutusele võttu maha müüa, mis tähendab,et müügihinnale tuleb lisada käibemaks. Kas ma saan õigesti aru,et ostu-
käibemaksu tagasi arvestada (tagasi küsida) ei saa (korter võetakse arvele koos ostukäibemaksuga)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 13.11.2017 10:05 (23 korda)
Üldjuhul on müügi maksustamise korral õigus ka sisendkäibemaks maha arvata. Tõsi, mahaarvamisõigus aegub 3 aastaga. Asjaolusid tuleks täpsemalt uurida. Kui see on väga vana ost ja sisendit ei õnnestu maha arvata, siis üürite selle kuuks ajaks välja ning müüte käibemaksuvabalt. Kui huvilisi ei leidu, siis kolite ise sisse ja maksate tööandja üüri või deklareerite erisoodustuse.

Võimalik, et lahenduse võimalusi on veel. Nt kui osteti enne käibemaksukohustuslaseks registreerimist, siis saaks KMS § 29 lg 5 alusel sisendkäibemaksu maha arvata kauba müümise perioodil.

Mõnel juhul võib rakenduda KMS § 32 lg 4 alusel korrigeerimise võimalus.

Pöörduge meie poole täpsema vastuse saamiseks: jurist@maksumaksjad.ee


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo