Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Kas alates 01.07.17 saab töölepingu alusel töötava töötaja ühistranspordi kulusid hüvitada maksuvabalt, kui ta esitab bussipiletid sõiduks E tööle ja R tagasi näiteks Tallinna ja Tartu vahel? <br />(vastavalt tulumaksuseaduse § 48 lõigete 5.1 ja 5.6 muudatustele alates 1.07.17)
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas alates 01.07.17 saab töölepingu alusel töötava töötaja ühistranspordi kulusid hüvitada maksuvabalt, kui ta esitab bussipiletid sõiduks E tööle ja R tagasi näiteks Tallinna ja Tartu vahel?
(vastavalt tulumaksuseaduse § 48 lõigete 5.1 ja 5.6 muudatustele alates 1.07.17)

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.10.2017 15:04 (92 korda)
Jah, selline kulude hüvitamine on alates 1.07.2017 võimalik. Täpsustan, et maksuvabalt saab hüvitada kodust tööle sõitmise kulud ning tingimuseks on, et elukoht peab töökohast asuma vähemalt 50 kilomeetri kaugusel. Tallinn-Tartu marsruudi puhul on see tingimus igal juhul täidetud.

Tegemist peab olema töölepingulise töötajaga, maksuvaba hüvitamise võimalus ei laiene juhatuse liikmetele, võlaõigusliku lepingu alusel töötavatele isikutele ning avalikule teenistusele. Tulumaksuseaduse § 48 lg 5.6, millele oma küsimuses samuti viitate, puudutab majutuskulude hüvitamist ning ei ole seotud transpordiga.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo