Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Kas alates 01.07.17 saab töölepingu alusel töötava töötaja ühistranspordi kulusid hüvitada maksuvabalt, kui ta esitab bussipiletid sõiduks E tööle ja R tagasi näiteks Tallinna ja Tartu vahel? <br />(vastavalt tulumaksuseaduse § 48 lõigete 5.1 ja 5.6 muudatustele alates 1.07.17)
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas alates 01.07.17 saab töölepingu alusel töötava töötaja ühistranspordi kulusid hüvitada maksuvabalt, kui ta esitab bussipiletid sõiduks E tööle ja R tagasi näiteks Tallinna ja Tartu vahel?
(vastavalt tulumaksuseaduse § 48 lõigete 5.1 ja 5.6 muudatustele alates 1.07.17)

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.10.2017 12:04 (400 korda)
Jah, selline kulude hüvitamine on alates 1.07.2017 võimalik. Täpsustan, et maksuvabalt saab hüvitada kodust tööle sõitmise kulud ning tingimuseks on, et elukoht peab töökohast asuma vähemalt 50 kilomeetri kaugusel. Tallinn-Tartu marsruudi puhul on see tingimus igal juhul täidetud.

Tegemist peab olema töölepingulise töötajaga, maksuvaba hüvitamise võimalus ei laiene juhatuse liikmetele, võlaõigusliku lepingu alusel töötavatele isikutele ning avalikule teenistusele. Tulumaksuseaduse § 48 lg 5.6, millele oma küsimuses samuti viitate, puudutab majutuskulude hüvitamist ning ei ole seotud transpordiga.


| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo