Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Eraisik soetab endale korteri ja soovib selle anda oma ettevõttele kasutada/hallata ilma, et selle eest mingit tasu saaks. Ettevõte kannaks korteriga seotud kulud, leiaks sisse rentnikud ja saaks renditulu. Kas sellisel juhul oleks mõistlik (välistamaks maksuriske), et moodustatkse vabatahtlik reserv (vajadusel koos põhikirja muudatusega) ja antakse korter turuväärtuses ettevõtte omakapitali koosseisu üle. Sealjuures sõlmides ka kasutusvalduse lepingu. Osanik ei soovi osakapitali suurendada ja samas on soov ka ühel hetkel korter maksuvabalt ettevõttelt tagasi saada.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eraisik soetab endale korteri ja soovib selle anda oma ettevõttele kasutada/hallata ilma, et selle eest mingit tasu saaks. Ettevõte kannaks korteriga seotud kulud, leiaks sisse rentnikud ja saaks renditulu. Kas sellisel juhul oleks mõistlik (välistamaks maksuriske), et moodustatkse vabatahtlik reserv (vajadusel koos põhikirja muudatusega) ja antakse korter turuväärtuses ettevõtte omakapitali koosseisu üle. Sealjuures sõlmides ka kasutusvalduse lepingu. Osanik ei soovi osakapitali suurendada ja samas on soov ka ühel hetkel korter maksuvabalt ettevõttelt tagasi saada.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 18.10.2017 06:08 (1288 korda)
Selline korteri haldamine/kasutamine ettevõtte poolt ei too meie arvates kaasa maksuriske. Keegi ei kohusta eraisikut tulu teenima. Eeldan, et korteriga seotud kulude all peate silmas kasutamisega seotud kulusid nagu kommunaalkulud (nt elekter, vesi, prügivedu, internet), aga mitte omanikukulusid (nt maamaks, katuseparandus jms). Sellisel juhul piisab omaniku ja OÜ vahelisest korteri tasuta kasutamise lepingust või kasutusvalduse kandmisest kinnistusraamatusse. Kui korter antakse OÜ omandisse, siis samale korterile enam kasutusvaldust anda ei saa.

Korteri üleandmist osaühingu omandisse (st ettevõtte omakapitali koosseisu) tasuks kaaluda juhul kui on plaanis kapitaalseid remonditöid, mis mõjutavad kinnisasja väärtust. Kui neid teeks OÜ, kellele korter ei kuulu, tekib põhjendatult küsimus kulutuse seosest OÜ ettevõtlusega. Teine võimalus on, et remondikulud kannab ikkagi OÜ ja omanik hüvitab.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo