Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti mittekäibemaksukohustuslane osutab ehitusteenust Soome käibemaksukohustuslasele Soomes asuval objektil. Kas Eesti firmal on kohustus registreerida Soome km kohustuslaseks ja arved esitada Soome käibemaksuga?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti mittekäibemaksukohustuslane osutab ehitusteenust Soome käibemaksukohustuslasele Soomes asuval objektil. Kas Eesti firmal on kohustus registreerida Soome km kohustuslaseks ja arved esitada Soome käibemaksuga?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 02.10.2017 13:25 (1293 korda)
Kui Soome käibemaksukohustuslane teostab pöördmaksustamist, siis lühiajalise ehitusteenuse osutamise puhul ei teki Eesti firmal Soomes käibemaksukohustuslasena registreerimise kohustust. Üldiselt ongi taolistel juhtumitel teenuse saajal pöördmaksustamise kohustus.

Kui aga ettevõtjal tekib Soomes püsiv tegevuskoht käibemaksu tähenduses (ehitusteenuse puhul tähendab see projekti kestusega üle 9 kuu), siis tekib registreerimiskünnise ületamisel ka käibemaksukohustuslasena registreerimise kohustus. Meie andmetel on hetkel Soomes registreerimise piir 10 000 eurot.

Vt täpsemat (inglisekeelset) teavet Soome maksuameti kodulehel: https://www.vero.fi/en/detailed-guidance/guidance/48697/vat_registration_of_foreigners_in_finla/ (VAT registretion of foreigners in Finland, teie teemat puudutavad punktid 4, 5 ja 6).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo