Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Ettevõtte mobiilioperaatori arvel on parkimisteenus. Osa parkimisteenust on käibemaksuga maksustatud, osa mitte. Kuna parkimine ei ole ettevõtte kulu, siis esitaksime arve töötajale edasi. Kuidas kajastada arve käibemaks? Kui müüme käibemaksuta parkimise samuti käibemaksuta edasi, kas see tekitab meile proportsiooni? Kas võime töötajale esitada hüvitisnõude, millel käibemaksu eraldi välja ei toodagi, sisaldub hinnas ja samuti ka ise käibemaksu mobiilioperaatori arvelt maha ei arva?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõtte mobiilioperaatori arvel on parkimisteenus. Osa parkimisteenust on käibemaksuga maksustatud, osa mitte. Kuna parkimine ei ole ettevõtte kulu, siis esitaksime arve töötajale edasi. Kuidas kajastada arve käibemaks? Kui müüme käibemaksuta parkimise samuti käibemaksuta edasi, kas see tekitab meile proportsiooni? Kas võime töötajale esitada hüvitisnõude, millel käibemaksu eraldi välja ei toodagi, sisaldub hinnas ja samuti ka ise käibemaksu mobiilioperaatori arvelt maha ei arva?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.09.2017 12:00 (827 korda)
Osa parkimisteenust on mobiilioperaatori arvel käibemaksuga maksustatud, sest see on parkimisteenus eraparklas. Osa aga on linna parkimistasu, mis tehniliselt on kohalik maks ja seda käibemaksuga ei maksustata. Võite küll töötajale esitada kulu hüvitamise nõude. See tähendab, et tegemist ei ole teenuse edasimüügiga käibemaksuseaduse tähenduses vaid töötaja isikliku kulutuse hüvitamisega. Sellisel juhul ei teki teil ka maksuvaba müügikäivet ega proportsiooni. Hüvitada tuleks töötajal parkimisteenuse osa koos käibemaksuga ja selles ulatuses te ise arvelt sisendkäibemaksu maha ei arvaks.

Teine variant oleks, et arvate kogu mobiiliopetraatori arvelt käibemaksu maha ja töötajale kuuluva osa esitate talle edasi teenuse müügina ning maksustate üldkorras käibemaksuga. Kumbki variant vale ei ole. Käibemaksuta parkimistasu osa (st kohalikku maksu) ei ole õige käibemaksuga maksustades edasi müüa.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo