Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Kas lähetuse sõidukuludelt võib sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata või mitte? Kui töötaja läheks lähetusse ettevõtte sõiduautoga, siis saaksime skm maha arvata 50% ulatuses aga kui töötaja läheks lähetusse isikliku sõiduautoga ja esitaks nõuetekohase dokumendi, kas siis saaks sellelt 100% skm maha arvata?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas lähetuse sõidukuludelt võib sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata või mitte? Kui töötaja läheks lähetusse ettevõtte sõiduautoga, siis saaksime skm maha arvata 50% ulatuses aga kui töötaja läheks lähetusse isikliku sõiduautoga ja esitaks nõuetekohase dokumendi, kas siis saaks sellelt 100% skm maha arvata?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.08.2017 05:30 (515 korda)
Kuna lähetuse korral esitatakse aruanne ja kuludokument ning kuludokumendi alusel saab hüvitada ainult lähetusega seotud osa (st tuleb välju arvutada, kui suur kütuse kogus kulus lähetusega seotud vahemaa läbimiseks), siis on see kulu 100% ettevõtlusega seotud. Järelikult võib kogu lähetusega seotud osalt sisendkäibemaksu maha arvata.

KMS üldine 50% piirang kehtib selliste autode kohta, mille puhul tööandja katab kõik autoga seotud seotud ja ei ole võimalik kontrollida, kui suur on tööga seotud sõitude osakaal.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo