Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Meie allasutus ehitas hoone. Hoone bilanssi võetud 2009 aastal. Küsisime käibemaksu ehitusel tagasi. Rakendasime hoone ruumide väljarentimisel optsiooni ja maksustasime rendid(teavitus maksuametis) käibemaksuga. Täna so. 01.09.2017 aastal tahame hakata kasutama hoone ruumid rendil maksuvabastust. Peksime seega tegema aasta lõpus põhivara ostult tagasi küsitud km. ümberarvestuse. Kas ümberarvestus tuleb teha ainult 2018 aastal või ka 2017 aastal (kui tuleb teha 2017, kas siis arvestame terve aastaga või jagame kuude peale proportsiooniga)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Meie allasutus ehitas hoone. Hoone bilanssi võetud 2009 aastal. Küsisime käibemaksu ehitusel tagasi. Rakendasime hoone ruumide väljarentimisel optsiooni ja maksustasime rendid(teavitus maksuametis) käibemaksuga. Täna so. 01.09.2017 aastal tahame hakata kasutama hoone ruumid rendil maksuvabastust. Peksime seega tegema aasta lõpus põhivara ostult tagasi küsitud km. ümberarvestuse. Kas ümberarvestus tuleb teha ainult 2018 aastal või ka 2017 aastal (kui tuleb teha 2017, kas siis arvestame terve aastaga või jagame kuude peale proportsiooniga)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 26.04.2017 17:56 (163 korda)
Ka 2017. aastal tuleb korrigeerida põhivara ostult tagasiküsitud käibemaksu. Korrigeerimiseks tuleb teil leida ettevõtja 2017. maksustatava käibe ja kogu käibe suhe, mis ümardatakse ülespoole sajandikeni ehk täisprotsendini (vt KMS § 32 lg 1, https://www.riigiteataja.ee/akt/125102012017?leiaKehtiv#para32).

Selle protsendiga korrutate läbi 1/10 soetamise sisendkäibemaksust ja korrigeerite 2017. aasta detsembrikuu KMD-l. Kui üüri summa on kõikidel kuudel ühesuurune, siis annab summade kaudu arvutamine sama tulemuse, mis kuude kaudu (4/12 ehk 1/3). Kokkuvõttes siis peaksite eelduslikult tasuma 2017. aasta detsembri KMD järgi riigile 1/30 ja 2018. aasta detsembri KMD järgi 1/10 ehitamisel maha arvatud sisendkäibemaksust.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo