Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Ettevõte müüb kauba Hiina. Kaup liigub aga Eestist Saksamaale transpordiettevõtte lattu ja sealt edasi Hiina. Saksamaalt viiakse kaup välja sama Eesti ettevõtte Saksamaa kmk nr alt. Kas kauba viimine Eestist-Saksamaale tuleks ka kuidagi vormistada ja deklareerida ühendusesisese müügina, st oma firma Eesti km-numbri alt, oma firma Saksamaa km-numbrile või mitte?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte müüb kauba Hiina. Kaup liigub aga Eestist Saksamaale transpordiettevõtte lattu ja sealt edasi Hiina. Saksamaalt viiakse kaup välja sama Eesti ettevõtte Saksamaa kmk nr alt. Kas kauba viimine Eestist-Saksamaale tuleks ka kuidagi vormistada ja deklareerida ühendusesisese müügina, st oma firma Eesti km-numbri alt, oma firma Saksamaa km-numbrile või mitte?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.04.2017 15:34 (301 korda)
Sellises olukorras on kauba Eestist Saksamaale toimetamine kauba ühendusesisene käive ja tuleb tõesti deklareerida ühendusesisese müügina ettevõtja Eesti KMK numbrilt Saksa KMK numbrile. Samuti tuleb selle kohta esitada VD aruanne. Selline põhimõte tuleb käibemaksuseaduse § 7 lõikest 1, mis loeb ühendusesiseseks käibeks muuhulgas ka selle, kui kaup toimetatakse teise liikmesriiki oma seal toimuva ettevõtluse tarbeks.

Kui aga ekspordi tolliprotseduuri alustatakse juba Eestis ning kaup toimetatakse Saksamaale selleks, et see seal ühendusest välja toimetada (mitte hiljem kui kahe kuu jooksul alates teise liikmesriiki toimetamisest), siis ei deklareerita seda tehingut ühendusesisese müügina (vt KMS § 7 lg 2 p 7). Eksport tuleb sel juhul deklareerida Eesti käibedeklaratsioonil.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo