Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - KÄIBEMAKS - Eesti ettevõte ostab internetist pilveteenust või arvutitarkvara. Arve on esitatud USA või Austraalia firma nimelt. Kuidas toimida käibemaksuga. Kas meil tuleb see kuidagi deklareerida?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõte ostab internetist pilveteenust või arvutitarkvara. Arve on esitatud USA või Austraalia firma nimelt. Kuidas toimida käibemaksuga. Kas meil tuleb see kuidagi deklareerida?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 31.01.2017 14:22 (428 korda)
Eeldame, et saadud arvel ei ole ühegi riigi käibemaksu märgitud.
Käibemaksuseaduse § 3 lõige 4 p 2 kohaselt peab maksukohustuslane (st Eesti ettevõtja, kes ilmselt on käibemaksukohustuslane) arvestama käibemaksu teenustelt, mis on saadud ettevõtlusega tegelevalt välisriigi isikult, kes ei ole Eestis registreeritud maksukohustuslasena ning kellel puudub Eestis püsiv tegevuskoht, mille kaudu ta tegeleb ettevõtlusega Eestis. Seega tõepoolest, USA võ Austraalia ettevõtjalt ostetud teenus tuleb käibedeklaratsioonil deklareerida ja pöördmaksustada. Teenuse käive deklareeritakse käibedeklaratsiooni real 1 ja sisendkäibemaks arvatakse maha sama deklaratsiooni real 5, lisaks täidetakse veel informatiivne lahter 7.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo