Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Ettevõte pakub messil oma logoga šokolaadi, tk hind on sentides. Kas nimetatult kulult võib sisendkäibemaksu maha arvata ja kajastada kulu reklaamkuluna või on see ikkagi klientidele tehtud kingitused/vastuvõtukulud?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte pakub messil oma logoga šokolaadi, tk hind on sentides. Kas nimetatult kulult võib sisendkäibemaksu maha arvata ja kajastada kulu reklaamkuluna või on see ikkagi klientidele tehtud kingitused/vastuvõtukulud?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 21.10.2016 10:35 (290 korda)
Jah, kui tegemist on reklaamkingitusega, mille käibemaksuga maksustatav väärtus ei ületa 10 eurot, siis saab sisendkäibemaksu sellelt maha arvata ning üleandmisel ei teki käivet (KMS § 4 lg 2 p 6). Samuti ei maksustata sellise väärtusega reklaamkingitusi tulumaksuga (TuMS § 49 lg 1).

Soovitame lugeda sel teemal pikemalt MaksuMaksjast: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=1623


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo