Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Kui vallavalitsus teeb õpetajate päeval oma allasutuses töötavatele õpetajatele ja koolidirektoritele ürituse koos söögiga, kas siis see kulu on erisoodustusega maksustatav või mitte. Õpetajatel töölepingud sõlmitud kooliga, direktoritel aga vallavalitsusega.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui vallavalitsus teeb õpetajate päeval oma allasutuses töötavatele õpetajatele ja koolidirektoritele ürituse koos söögiga, kas siis see kulu on erisoodustusega maksustatav või mitte. Õpetajatel töölepingud sõlmitud kooliga, direktoritel aga vallavalitsusega.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.10.2016 08:58 (963 korda)
Tegemist on osaliselt erisoodustusega (direktoritele antava hüve osas) ja osaliselt väljamaksega, mis oma olemuselt on esinduskulu ja nt eraettevõttes tuleks maksustada vastuvõtukulu reeglite alusel. Kuna aga riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused vastuvõtukuludelt tulumaksu ei maksa (vt tulumaksuseaduse, TuMS § 49: https://www.riigiteataja.ee/akt/117122015023?leiaKehtiv#para49), siis ei teki ka maksukohustust. TUMS § 48 lõige 2 nimetab tööandjana (st isikuna, kes saab anda erisoodustust) kõik juriidilised isikud ja ka riigi- ning kohaliku omavalitsuse asutused. Paragrahv § 49 (kingitused, annetused, vastuvõtukulud) lõige 1 aga nimetab kohustatud isikuna ainult residendist juriidilise isiku.

Kokkuvõtvalt, direktorite võõrustamise osa on erisoodustus, ülejäänu on tavaline esinduskulu, mida erisoodustusena ei maksustata.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo