Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Olen aktsiaseltsi pearaamatupidaja. Küsimus: kui teine firma teeb meile traktoriga silo teenust, mis kestab 10-15 tundi päevas ja tema lepingus on kirjas, et meie peame kindlustama vähemalt 2 korda päevas nende töötajate toitlustamise, siis mis kulu see meile on? Meie ostame tsekkidega söögi ja viime toidu põllul töötavale traktoristile.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Olen aktsiaseltsi pearaamatupidaja. Küsimus: kui teine firma teeb meile traktoriga silo teenust, mis kestab 10-15 tundi päevas ja tema lepingus on kirjas, et meie peame kindlustama vähemalt 2 korda päevas nende töötajate toitlustamise, siis mis kulu see meile on? Meie ostame tsekkidega söögi ja viime toidu põllul töötavale traktoristile.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.10.2016 11:26 (804 korda)
Kuna tegemist on olukorraga, et töötajad ei saa ise lõunale minna (ilmselgelt puudub põllul lõunasöögivõimalus tavatähenduses), siis teie jaoks on selle kulu kandmine osaks siloveoteenuse hinnast (tavaline ettevõtlusega seotud kulu). Erisoodustusena neid kulutusi ei maksustata.

Lisan, et see on maksumaksjate liidu arvamus ja me ei garanteeri, et maksuamet (MTA) ka nii arvab. Sarnaseid olukordi saab tuua näiteks hotellis, lennukis ja koolitustel pakutava toitlustuse puhul, mis meie hinnangul samuti on maksuvabad.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo