Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Kas Uberi taksoteenuse kasutamisel saadud nn kviitungit, mis saadetakse kasutaja-tellija meilile, saab lugeda ettevõtlusega seotud kuluks? "Uber receipt" nn kviitungil puuduvad teenuse osutaja firma rekvisiidid kui ka vedaja nimi, on vaid uber.eesti meiliaadress, kust selline nn kviitung saadetakse, tasutud on krediitkaardiga.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas Uberi taksoteenuse kasutamisel saadud nn kviitungit, mis saadetakse kasutaja-tellija meilile, saab lugeda ettevõtlusega seotud kuluks? "Uber receipt" nn kviitungil puuduvad teenuse osutaja firma rekvisiidid kui ka vedaja nimi, on vaid uber.eesti meiliaadress, kust selline nn kviitung saadetakse, tasutud on krediitkaardiga.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 01.08.2016 17:00 (1250 korda)
Taksoteenuse osutaja on füüsiline isik, kellelt tuleb ka nõuda dokumendi väljastamist. Kui tegu ei ole FIE-ga, siis tuleb taksojuht registreerida töötamise registris kui võlaõigusliku lepingu alusel teenust osutav isik ning arvutada netotasule lisanduvad tööjõumaksud. FIE puhul (või kui juht tegutseb OÜ nimel) peab nõuetele vastava arve esitama juht. Vastasel juhul puudub raamatupidamise seaduse nõuetele vastav kuludokument ning tööandja võib keelduda kulutuse hüvitamisest. Hüvitamise korral tuleb väljamakselt tasuda tulumaksu.

Märkus. Maksuhaldur on asunud märksa vabamale seisukohale, et sõidujagamisteenuse platvormi poolt väljastatud sõidukokkuvõtet (Uber receipt) saab lugeda nõuetele vastavaks algdokumendiks, kuna sõidukokkuvõte on väljastatud Uberi süsteemist ning antud süsteemis on teenusepakkuja (autojuht) identifitseeritav ning tehtud sõidud tagantjärgi kontrollitavad.


| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo