Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Kuidas Maksumaksjate Liit sai sellele ettepanekule positiivse seisukoha anda? -"Rahandusministeerium soovib muuta firmaautode maksustamist, sõidupäevikud saavad ajalooks"<br />See on üüratu maksutõus. Kui hetkel väikeettevõtja loeb igat kilomeetrit ja igat senti, siis nüüd tuleks täiesti julmalt ka väikeautolt ca 126.- (90kw) maksma hakata. Maksumaksjate Liit peaks seisma selle eest, et kui riik tahab seda kehtestada, siis maksavad oma erasõidud oma palgast kinni ka kõik ametnikud, Maksuameti peadirektor ja ministrid jms, mitte ei maksta seda kinni riigieelarvest. Maksumaksjana pole selle eelnõu poolt, pigem täidan sõidupäevikut ja riik kui tahab, kontrolligu.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kuidas Maksumaksjate Liit sai sellele ettepanekule positiivse seisukoha anda? -"Rahandusministeerium soovib muuta firmaautode maksustamist, sõidupäevikud saavad ajalooks"
See on üüratu maksutõus. Kui hetkel väikeettevõtja loeb igat kilomeetrit ja igat senti, siis nüüd tuleks täiesti julmalt ka väikeautolt ca 126.- (90kw) maksma hakata. Maksumaksjate Liit peaks seisma selle eest, et kui riik tahab seda kehtestada, siis maksavad oma erasõidud oma palgast kinni ka kõik ametnikud, Maksuameti peadirektor ja ministrid jms, mitte ei maksta seda kinni riigieelarvest. Maksumaksjana pole selle eelnõu poolt, pigem täidan sõidupäevikut ja riik kui tahab, kontrolligu.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 25.04.2016 19:30 (995 korda)
EML ei ole konkreetsele kavale heakskiitu andnud. Vastupidi, kui sõidupäeviku pidamise võimalus ära keelata, siis oleks selline seadusemuudatus meie arvates põhiseadusega vastuolus. EML seisukohti saate lähemalt lugeda EPL artikist:
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/maksumaksjate-liidu-viis-vastuseta-kusimust-firmaautode-maksustamise-kohta?id=74268413

Vt ka EML seisukohti Õhtulehest: http://www.ohtuleht.ee/729559/maksumaksjate-liit-firmaautode-maksureform-voi-kattemaksuseadus


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo