Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Palgad, lähetused, hüvitised - Täpsustav küsimus veel lähetuse kohta just Maksuameti kodulehel oleva näidisel toodud lahenduse kohta:<br /><br />Näide 3<br />Töötaja välislähetus kestab 04.03.–18.03.2016, s.t 15 päeva, ja talle makstakse välislähetuse päevaraha 50 eurot.<br /><br />Sama töötaja järgmine lähetus kestab 28.03.–14.04.2016, s.t 18 päeva, ja talle makstakse välislähetuse päevaraha:<br />ajavahemiku 28.03–31.03 eest (4 päeva) 32 eurot päevas <br />ajavahemiku 01.04–11.04 eest (11 päeva) 50 eurot päevas <br />ajavahemiku 12.04–14.04 eest (3 päeva) 32 eurot päevas <br />Miks ei tohi maksta lähetus 12.04-14.04 st 3 klp eest 50.-? Sellel kuul on ju 11 päeva 50.- kasutatud, miks see viimane peab olema 32.- ?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Täpsustav küsimus veel lähetuse kohta just Maksuameti kodulehel oleva näidisel toodud lahenduse kohta:

Näide 3
Töötaja välislähetus kestab 04.03.–18.03.2016, s.t 15 päeva, ja talle makstakse välislähetuse päevaraha 50 eurot.

Sama töötaja järgmine lähetus kestab 28.03.–14.04.2016, s.t 18 päeva, ja talle makstakse välislähetuse päevaraha:
ajavahemiku 28.03–31.03 eest (4 päeva) 32 eurot päevas
ajavahemiku 01.04–11.04 eest (11 päeva) 50 eurot päevas
ajavahemiku 12.04–14.04 eest (3 päeva) 32 eurot päevas
Miks ei tohi maksta lähetus 12.04-14.04 st 3 klp eest 50.-? Sellel kuul on ju 11 päeva 50.- kasutatud, miks see viimane peab olema 32.- ?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 15.04.2016 07:21 (687 korda)
Tulumaksuseaduse § 13 lg 3 p 1 sätestab maksuvabastuse tingimused järgmiselt: "Välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäär on 50 eurot välislähetuse esimese 15 päeva kohta, kuid kõige rohkem 15 päeva kohta kalendrikuus, ja 32 eurot iga järgneva päeva kohta." Kaks tingimust rakenduvad üheaegselt.

MTA näide (vt siit näide 3: http://www.emta.ee/et/tulu-kulu-kaive-kasum/kinnipeetud-tulumaks/lahetused/toolahetuskulude-huvitamine-ja-valislahetuse) on järgmine:

"Töötaja välislähetus kestab 04.03.–18.03.2016, s.t 15 päeva, ja talle makstakse välislähetuse päevaraha 50 eurot.

Sama töötaja järgmine lähetus kestab 28.03.–14.04.2016, s.t 18 päeva, ja talle makstakse välislähetuse päevaraha:

a) ajavahemiku 28.03–31.03 eest (4 päeva) 32 eurot päevas
b) ajavahemiku 01.04–11.04 eest (11 päeva) 50 eurot päevas
c) ajavahemiku 12.04–14.04 eest (3 päeva) 32 eurot päevas"

Kui nüüd arvestame, et ühe kuu kohta, mitte rohkem kui 15 päeva eest 50 € päevas ning seejuures ainult lähetuse esimese (NB!) 15 päeva eest, siis ongi tulemus selline, et märtis maksti ühe lähetuse eest 15 päeva osas 50 €, sama kuu osas enam kõrgemat päevaraha maksta ei saanud, kuid järgmine lähetus algas samuti märtsis. Märtsikuusse jäi järgmisest lähetusest esimesed 4 päeva - kuna märtsi limiit oli kasutatud, siis maksti nende eest 32 € päevas. Järgmisel kuul oli lähetuse esimesest 15 päevast järgi veel 11 päeva ning seetõttu saigi ainult nende 11 päeva eest maksta 50 € ning järgneva 3 eest 32 € päevas.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo