Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - TÖÖÕIGUS - Mis kuupäeva seisuga peaks esitama töölepingu lõpetamise avalduse seoses pensionile jäämisega? Kas sünnipäeval või enne sünnipäeva, kui saab pensioniealiseks? Või peale sünnipäeva?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Mis kuupäeva seisuga peaks esitama töölepingu lõpetamise avalduse seoses pensionile jäämisega? Kas sünnipäeval või enne sünnipäeva, kui saab pensioniealiseks? Või peale sünnipäeva?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 29.03.2016 15:03 (293 korda)
Töölepingu seadus ei näe enam ette pensionile jäämist töölepingu ülesütlemise alusena. Tööandjal on keelatud sel põhjusel lepingut üles ütlelda, see diskrimineeriks töötajaid vanusest tulenevalt. Kuni 03.03.2006. a oli tõesti Eesti Vabariigi töölepingu seaduses vastav lepingu ülesütlemise alus olemas (§ 86 lg 1 p 10, koos § 108), kuid see tunnistati kehtetuks kuivõrd oli sellisel kujul põhiseadusega vastuolus.

Kui töötaja soovib ise lepingut üles ütelda, siis korralise ülesütlemise puhul on vaja selleks 30 kalendripäeva ette teatada (kirjalikult taasesitatavas vormis) ning põhjust ei ole vaja märkida.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo