Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Maksu deklareerimine ja korrigeerimine - Asutus kandis maha 30.11.2015 ATV, mis oli soetatud 03.2013. Avarii tagajärjel ja ekspertiisi tulemusel tunnisati ATV taastamiskõlbmatuks. Kuna oli sõlmitud kindlustus, siis korvati meile kahju ja toimus mahakantud ATV üle andmine kindlustusfirmale. Ostu korral olime sisendkäibemaksu tagasi küsinud 30%, kuna masinat ei kasutatud 100% ettevõtluse tarbeks.Kas meil tekib kohustus sisendkäibemaksu tagastamiseks riigile ja millises suuruses?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Asutus kandis maha 30.11.2015 ATV, mis oli soetatud 03.2013. Avarii tagajärjel ja ekspertiisi tulemusel tunnisati ATV taastamiskõlbmatuks. Kuna oli sõlmitud kindlustus, siis korvati meile kahju ja toimus mahakantud ATV üle andmine kindlustusfirmale. Ostu korral olime sisendkäibemaksu tagasi küsinud 30%, kuna masinat ei kasutatud 100% ettevõtluse tarbeks.Kas meil tekib kohustus sisendkäibemaksu tagastamiseks riigile ja millises suuruses?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 05.01.2016 11:35 (964 korda)
Sisendkäibemaksu korrigeerimine tuleks teha siis, kui toimub põhivara maksuvaba võõrandamine. Vara hävimine ning hävinud vara üleandmine kindlustusseltsile ei ole käive ega maksuvaba käive. Seega mingit korrigeerimist ei toimu. Samuti ei maksustata kindlustushüvitist käibemaksuga. Kuna hävinud vara puhul ei toimu isiklikku tarbmist, ei ole ka mingit põhjust riigil käibemaksu sellises olukorras küsida. Sama kehtib ka siis, kui hüvitist oleks nõutud mitte kindlustusseltsilt, vaid kahju tekkimises süüdi olevalt isikult.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo