Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Investeerimislaenuga kaasnes lisaks põhimakse, intressimakse tasumisele ka kohustistasu, st tasu arvelduskrediidi kasutamata osalt. Kas kohustistasu kajastatakse raamatupidamises kui intressi ja finantskuludes? Kuidas ta kajastub rahavoogudes, kas mastud intresside all või on tegemist siiski pangakuluga ja jooksvates ärikuludes? Pangalaenu intresse ei tohi kapitaliseerida aga kas kohustistasu tohiks?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Investeerimislaenuga kaasnes lisaks põhimakse, intressimakse tasumisele ka kohustistasu, st tasu arvelduskrediidi kasutamata osalt. Kas kohustistasu kajastatakse raamatupidamises kui intressi ja finantskuludes? Kuidas ta kajastub rahavoogudes, kas mastud intresside all või on tegemist siiski pangakuluga ja jooksvates ärikuludes? Pangalaenu intresse ei tohi kapitaliseerida aga kas kohustistasu tohiks?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 06.11.2015 11:30 (1448 korda)
Meie kajastame nii kohustistasu kui ühekordset lepingutasu intressikuluna, sest tegemist on laenu kasutamise võimaluse eest makstud tasuga, mis on olemuslikult seotud laenusuhtega. Sama on ka näiteks intressiga, mis tuleb maksta laenu ennetähtaegse tagastamise korral. Kui tõmmata paralleeli mõne muu teenusega, siis näiteks telefoninumbri, internetiühenduse või valveteenuse kuutasu kajastatakse side- või valveteenusena ka siis, kui kuu jooksul teenust kordagi ei tarbita. Või töötajatele tööseisaku eest makstud hüvitis, töölepingu lõpetamise eest makstud hüvitis jne on palgakulu, olgugi et tööd ei tehtud.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo