Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Arvete vormistamine - Saime aastate eest teiselt firmalt ettemakseid põhivara rendi eest. Nüüd ostis firma selle vara ära ja osa ettemakseid kuulus tagasi kandmisele. Kuna pidime tegema kreeditarve siis käibemaksuseaduse järgi peaks panema arvele kirja ka arved, mida krediteerisime. Kuna ettemaksed ei vasta täpselt tagasi kantavale summale, see tähendab, et me ei saa krediteerida konkreetseid arveid, siis kuidas toimida, et maksuamet oleks rahul (kas märkida arvele leping mille alusel asi toimus (arveid kokku 23 tükki))?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Saime aastate eest teiselt firmalt ettemakseid põhivara rendi eest. Nüüd ostis firma selle vara ära ja osa ettemakseid kuulus tagasi kandmisele. Kuna pidime tegema kreeditarve siis käibemaksuseaduse järgi peaks panema arvele kirja ka arved, mida krediteerisime. Kuna ettemaksed ei vasta täpselt tagasi kantavale summale, see tähendab, et me ei saa krediteerida konkreetseid arveid, siis kuidas toimida, et maksuamet oleks rahul (kas märkida arvele leping mille alusel asi toimus (arveid kokku 23 tükki))?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 03.09.2015 06:19 (914 korda)
Kirjeldusest nähtuvalt saab krediteerida näiteks viimaseid arveid ning ühte arvet neist osaliselt (kui krediteeritav summa on väiksem kui arve kokku). Kreeditarve ei pea olema täpselt samas suuruses krediteeritava arvega, märgite milliseid arveid krediteeritakse ning summa.


| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo