Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Ettevõtte töötaja käis nägemise kontrollis (kuvariga töö) ning silmaarsti otsus oli, et ta vajab nägemist korrigeerivaid vahendeid. Töötaja kasutab prille nii tööl kui kodus. Seaduse järgi peab tööandja hüvitamise puhul määrama proportsiooni isikliku kasutuse ning tööalase kasutuse kohta. Mis oleks mõistlik meetod selle proportsiooni määramiseks?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõtte töötaja käis nägemise kontrollis (kuvariga töö) ning silmaarsti otsus oli, et ta vajab nägemist korrigeerivaid vahendeid. Töötaja kasutab prille nii tööl kui kodus. Seaduse järgi peab tööandja hüvitamise puhul määrama proportsiooni isikliku kasutuse ning tööalase kasutuse kohta. Mis oleks mõistlik meetod selle proportsiooni määramiseks?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.08.2015 17:53 (1244 korda)
Kuigi üldjuhul on õige, et töövahendi kasutamine erahuvides võib olla erisoodustuseks, siis praegusel juhul on tegemist nii töövahendiga kui ka tööandja kasuks tehtud töö tulemusel muutunud silmanägemise „kompenseerimisega“ ehk mingis mõttes ka kahju hüvitise erijuhuga. Üldiselt me ei pea sellises olukorras maksustamist õiglaseks ja õigeks. Näiteks ka tööandja kulul omandatud sõiduki juhtimisõigust saab vabal ajal enda huvides kasutada, samuti keeleõppe raames omandatud võõrkeele oskust, kuid selle maksustamine on küsitav. Teisiti oleks, kui näiteks tööandja mopeedi, autot või korterit kasutatakse isiklikes huvides. Tihti võib määravaks saada ka see, kumma huvid on ülekaalukamad ning kas eratarbimise osakaalu määramine oleks ebaproportsionaalselt keeruline või mitte. Kõik sõltub seega nüanssidest.

Vt samal teemal ka:

1. http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=426

2. http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=411


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo