Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Osaühing kasutab 100% oma ettevõtluse tarbeks eraisiku sõiduautot alates 2010. aastast vara tasuta kasutamise lepingu alusel. Ettevõtluse tarbeks kasutamise kohta on sõiduauto kasutamise kord. Eraisikule ei maksa midagi. Osaühing kannab kütuse-, remondi-, hoolde- ja kindlustuskulud.<br /> Kuna sõiduautot kasutatakse 100% ettevõtluses, siis oleme kulutustelt 100% sisendkäibemaksu maha arvanud.<br /> Kas me toimime õigesti ja kas ka see sõiduauto ja selle tarbeks kaupade ja teenuste käibemaks peab olema näidatud käibedeklaratsiooni vorm KMD-l real 5.3 ?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Osaühing kasutab 100% oma ettevõtluse tarbeks eraisiku sõiduautot alates 2010. aastast vara tasuta kasutamise lepingu alusel. Ettevõtluse tarbeks kasutamise kohta on sõiduauto kasutamise kord. Eraisikule ei maksa midagi. Osaühing kannab kütuse-, remondi-, hoolde- ja kindlustuskulud.
Kuna sõiduautot kasutatakse 100% ettevõtluses, siis oleme kulutustelt 100% sisendkäibemaksu maha arvanud.
Kas me toimime õigesti ja kas ka see sõiduauto ja selle tarbeks kaupade ja teenuste käibemaks peab olema näidatud käibedeklaratsiooni vorm KMD-l real 5.3 ?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 06.08.2015 20:18 (1296 korda)
Jah. Tegemist on maksude mõistes tööandja kasutuses oleva sõiduautoga ning kui maha arvatakse 100% sisendkäibemaksust, siis tuleb täita ka rida 5.3.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo