Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - TÖÖÕIGUS - Töötajaga soovitakse koostada töölepingu lisa töötasu suuruse kohta, kus soovitakse lisada konkreetne tasu suurus normtööaja eest. <br />Nüüd soovib juhataja koostada eraldi otsuse lisatasu maksmise kohta igal kuul kindla summa. Kas seda lisatasu ei peaks juba töölepingu lisasse lisama?<br />Ehk praegu on töötajaga kokku lepitud 500.- kuus. Aga töölepingu lisas määratakse töötasuks 400.- kuus. Lisatasu 100.- soovitakse vormistada eraldi otsusena.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Töötajaga soovitakse koostada töölepingu lisa töötasu suuruse kohta, kus soovitakse lisada konkreetne tasu suurus normtööaja eest.
Nüüd soovib juhataja koostada eraldi otsuse lisatasu maksmise kohta igal kuul kindla summa. Kas seda lisatasu ei peaks juba töölepingu lisasse lisama?
Ehk praegu on töötajaga kokku lepitud 500.- kuus. Aga töölepingu lisas määratakse töötasuks 400.- kuus. Lisatasu 100.- soovitakse vormistada eraldi otsusena.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 08.07.2015 21:51 (599 korda)
Töölepingu seaduse § 5 lg 1 p 5 kohaselt peab kirjalikus töölepingus sisalduma töö eest makstav tasu, milles on kokku lepitud (töötasu), sealhulgas majandustulemustelt ja tehingutelt makstav tasu, töötasu arvutamise viis, maksmise kord ning sissenõutavaks muutumise aeg (palgapäev), samuti tööandja makstavad ja kinnipeetavad maksud ja maksed.

Eraldi otsusega võiks näiteks sellised tasud otsustada, mille maksmise kohustust lepingust tulenevalt ei ole (nt preemia).


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo